Resultat Stockholms distriktsfinaler I trekamp för 12-åringar
Kristinebergs IP 040907.
Arrangör: Spårvägens FK
Tävlingsledare: Åke Ruus
RESULTAT TREKAMP
P12 Klubb 60 m   Längd   Boll   Summa
    resultat poäng resultat poäng resultat poäng totalt
Arwid Koskinen -92 Huddinge AIS 8.61 831 4.83 863 57.33 1079 2.773
Anton Nilsson -92 Huddinge AIS 9.01 688 4.47 739 47.49 866 2.293
Fredrik Hansson -92 Hanvikens SK 8.85 744 4.60 784 42.24 750 2.278
Kristoffer Persson -92 Tyresö FK 8.73 787 4.53 760 39.36 685 2.232
Carl Sténson -93 Huddinge AIS 9.70 470 4.02 586 43.11 769 1.825
Viktor Järpemo -93 Hässelby SK 9.70 470 3.84 526 44.76 806 1.802
Andy Fridén-Karlström-93 Huddinge AIS 9.66 481 3.90 546 39.48 688 1.715
Ioannis Tachmazoglou -93 Spårvägens FK 9.47 538 3.81 516 36.99 631 1.685
Jimmy Lundemo -92 Hässelby SK 9.72 464 3.75 495 31.01 493 1.452
Robin Nordqvist -93 Huddinge AIS 9.57 508 3.79 509 26.60 389 1.406
Alexander Lowén -93 Spårvägens FK 9.77 450 3.34 359 35.42 596 1.405
Björn Bamane -92 Spårvägens FK 9.79 444 3.49 408 28.67 438 1.290
Douglas Wentzel -93 Huddinge AIS 10.31 308 3.58 438 31.02 494 1.240
Emil Mårtensson -92 Hässelby SK 10.41 285 3.26 332 35.10 588 1.205
Sven Lundqvist -93 Huddinge AIS 10.24 325 3.33 355 31.68 509 1.189
Kostas Tziovas -93 Spårvägens FK 10.78 205 3.09 277 30.32 478 960
Viktor Ellinder - 92 Hässelby SK 9.86 424 3.34 359 16.74 141 924
F12 klubb 60 m   Längd   Boll   Summa
    resultat poäng resultat poäng resultat poäng totalt
Ida Schmidt -92 Tyresö FK 8.77 820 4.25 714 43.06 1087 2.621
Emelie Larsson -92 Huddinge AIS 8.93 761 4.30 733 37.33 921 2.415
Amanda Gårdlund -92 Huddinge AIS 9.22 658 4.18 689 37.15 916 2.263
Alexandra Carlsson -92 IFK Tumba 9.01 732 3.90 587 35.59 870 2.189
Sandra Knezevic -92 Huddinge AIS 8.57 897 4.43 780 22.72 480 2.157
Michelle Frey Westén -92 Hanvikens SK 9.08 707 4.14 674 29.66 693 2.074
Malin Mulder -92 Hanvikens SK 9.57 543 3.88 580 35.24 860 1.983
Linnéa Rosenberg -92 IFK Tumba 9.10 700 3.93 598 26.97 611 1.909
Fredrika Hartzell -93 Ingarö IF 9.07 710 4.04 638 24.25 527 1.875
Sana Rehman -92 IFK Tumba 9.36 611 3.75 533 29.79 697 1.841
Daniella Tsoumani -92 Järva FK 9.02 728 4.12 667 21.59 444 1.839
Lisa Berg -93 Huddinge AIS 9.11 696 4.07 649 20.90 422 1.767
Joy Haegermark -92 Huddinge AIS 9.28 638 3.83 561 24.52 536 1.735
Josefine Larsson -93 Huddinge AIS 9.93 435 3.46 428 30.58 721 1.584
Amanda Murua -93 Hässelby SK 9.67 512 3.55 461 24.47 534 1.507
Jenny Johansson Hässelby SK 9.65 518 3.54 457 20.88 421 1.396
Julia Edén -93 Huddinge AIS 9.51 462 3.47 432 22.05 458 1.352
Marie Oscarsson --93 Hässelby SK 9.73 494 3.46 428 20.54 411 1.333
Hanna Eriksson-Wiita -92 Ingarö IF 9.72 497 3.63 489 17.80 322 1.308
Victoria Ricknell -93 Huddinge AIS 10.08 394 3.41 411 20.62 413 1.218
Selina Lundin -93 Hässelby SK 10.42 306 3.45 425 20.93 423 1.154
Angelica Ciucci -93 Hässelby SK 10.76 229 3.05 283 27.48 627 1.139
Erika Sunnerskog -92 Hässelby SK 10.42 306 3.15 319 17.93 326 9.51
Isabella Wahlund-Han -92 Ingarö IF 10.51 285 3.41 411 12.65 145 841
Elisabeth Åkerblom -92 Ingarö IF 10.35 323 3.07 290 10.99 84 697
Nikki Lindberg --93 Ingarö IF 11.71 68 2.72 169 10.74 75 312