M 60 m Försök 1
                 
1Rafael Askros81Falu IK7,18q
2André Drummond90Spårvägens FK7,22q
3Felix Siljebäck Larsen89Västerås FK7,23q
4Michael Brodersen80FK Studenterna7,69PB
5Daniel Olofsson84Hässelby SK7,75
6Peter Gabrielsson62Huddinge AIS7,83SB
7Sebastian Svedhammer88SoIK Hellas7,97
   

M 60 m Försök 2
                 
1Oskar Åberg89Solna FK6,91q
2Mats Boman85IF Åland7,11q
3Tony Darkwah86SoIK Hellas7,17q
4Magnus Josefsson78Gefle IF7,63PB
Magnus Östlund88Huddinge AISDNS
Benny Carlsson59Täby ISDNS
   

M 60 m Försök 3
                 
1Juan Pettersson84Spårvägens FK7,22q
2Carl Armfelt84Turebergs FK7,24qPB
3Henrik Östlund88Huddinge AIS7,25PB
4Nils-Göran Nilsson88Turebergs FK7,26SB
5David Tegel87IF Göta7,34
6Peter Engström63Huddinge AIS8,35
   

M 60 m Final
                 
1Tony Darkwah86SoIK Hellas7,05
2Mats Boman85IF Åland7,07
3André Drummond90Spårvägens FK7,21PB
4Carl Armfelt84Turebergs FK7,23PB
5Juan Pettersson84Spårvägens FK7,34
Rafael Askros81Falu IKDNS
Felix Siljebäck Larsen89Västerås FKDNS
   

M 400 m A-final
                 
1Nil de Oliveira86Turebergs FK47,87MR PB
2Thomas Nikitin82Spårvägens FK48,83
3Andreas Mokdasi84Hässelby SK49,16
Niklas Larsson85Hässelby SKDNS
   

M 400 m B-final
                 
1Sebastian Öberg86Turebergs FK49,92SB
2Fredrik Karlsson78Hammarby IF50,16
3Gustav Karnebäck87Turebergs FK50,84SB
   

M 400 m C-final
                 
1Thomas Cortebeeck81Danmark50,40
2Aladdin Bouhania84Danmark52,05
3Viktor Söderberg87IK Westmannia52,23
4Andreas Af Trolle92Mälarhöjdens IK53,63
   

M 400 m D-final
                 
1Erik Hägg89Solna FK56,18
2Daniel Bergman91Sundsvalls FF56,29
3Johan Hägg92Solna FK58,26
   

M 800 m A-final
                 
1Erik Emilsson82Hammarby IF1.52,83SB
2Rasmus Terp88Danmark1.54,12
3Daniel Norberg78Hammarby IF1.54,38
4Johan Henningsson90Bollnäs FIK1.54,64SB
5Christopher Svensson85IFK Helsingborg1.55,25
6Per Synnerman71Hammarby IF1.55,82
7Johan Svensson89Spårvägens FK1.58,76
Karim Mohammadi89Spårvägens FKDNF
   

M 800 m B-final
                 
1Klas Persson91Nyköpings BIS1.56,65
2Henrik Astfors87Västerås FK1.57,10
3Kristian Nedregård 74Norge1.58,52
4Martin Stjernlöf87Turebergs FK1.59,21
5Sami Araya87Spårvägens FK1.59,77
6Kristoffer Fransson89Turebergs FK2.00,14
Karim Mohammadi89Spårvägens FKDNF
   

M 800 m C-final
                 
1Jonas Wahl Sjöman93Bromma IF1.58,25
2Magnus Josefsson78Gefle IF2.01,85
3Emil Blomberg92Hässelby SK2.03,13PB
4Johan Engholm62Hässelby SK2.04,16
5Erik Norrbom93Turebergs FK2.08,56PB
6Daniel Westh93Turebergs FK2.18,03
   

M 1500 m A-final
                 
1Olle Walleräng85Spårvägens FK3.46,42PB
2Adil Bouafif78Hässelby SK3.48,16
3John Laselle79Turebergs FK3.49,01
4Nacerddine Hallil88Hässelby SK3.49,41
5Erik Sjöqvist72Enhörna IF3.56,47SB
6Marcus Hallbäck92Bålsta IK3.58,45PB
7Adnan Agar80Hässelby SK3.58,93
8Andreas Rehnborg80Hässelby SK3.59,12
9Anton Wåhlin91IF Linden3.59,92
10Anton Danielson90IK Norrköping friidrott4.05,07
11Oskar Danielson88IK Norrköping friidrott4.11,57
Rashid Benjira74Hässelby SKDNF
Philip Aagard82Spårvägens FKDNF
   

M 1500 m B-final
                 
1Erik Johansson 91GoIF Tjalve4.07,54
2Albin Olausson92Åsbro GoIF4.08,28PB
3Hannes Hedvall81FK Studenterna4.09,29
4Andreas Svensson82FK Studenterna4.10,78PB
5Abdiaziz Salad90Hässelby SK4.12,03SB
6Carl Larsson88Hässelby SK4.12,14
7Joakim Frisk90Västerås FK4.15,58
8Bill Krohn58Huddinge AIS4.16,47
9Philip Lundell91Österhaninge IF4.20,80
10Mattias Almqvist90Österhaninge IF4.26,21PB
11Emil Mårtensson92Hässelby SK4.34,14
Mattias Karlsson89Spårvägens FKDNF
Alexander Björnberg93Huddinge AISDNF
Mikael Röjerås90Västerås FKDNS
   

M 3000 m
                 
1Jakob Hannibal Klausen81Danmark8.24,20PB
2Oskar Landin87Spårvägens FK8.33,62PB
3Per Sjögren79KFUM Örebro8.40,07SB
4Patrik Engström77FK Studenterna8.43,45
5Jan Westerberg80IFK Umeå9.04,14
6Lars Södergård83FK Studenterna9.08,49
7Niklas Sydow80Fredrikshofs FI9.11,55PB
8Patrik Persson83KFUM Örebro9.17,75
9Olof Södergård85FK Studenterna9.23,13
Cédric Schwartzler74FK StudenternaDNF
Tobias Lundgren87Spårvägens FKDNF
   

M 60 m häck/hurdle
                 
1Joakim Blaschke77Spårvägens FK8,06SB
2Dennis Acson81Örgryte IS8,17
3Anton Forsberg91Turebergs FK8,32PB
4Jonathan Eklund88Hammarby IF8,51
5Lasse Ohtamaa80Väsby IK friidrott8,52SB
6Felix Siljebäck Larsen89Västerås FK8,80
Philip Hêbert-Wegmann88Hässelby SKDNF
Jaime de la Cruz Rodriguez83Spårvägens FKDNF
   

M 4x200 m
                 
1Turebergs FK1.31,84
Nils-Göran Nilsson - 88, Mathias Stjärnlöf - 86
Gustav Karnebäck - 87, Sebastian Öberg - 86
2SoIK Hellas1.35,46
Tony Darkwah - 86, Martin ilsaas - 90
Simon Mvlondo - 89, Andrew Inyoin - 90
3FK Studenterna1.39,14
Henrik Bergkvist - 74, Mikael Brodersen - 80
Ian Fälldin - 80, Ingmar Ztorm - 60

M Höjd/High jump
                 
1Mehdi Alkhatib87SoIK Hellas2.13
2Richard Huldén86IF Göta2.11PB
3Erik Sundlöf91Glanshammar IF2.05PB
4Carl Rönnow90Club Olympique2.02
5Jens Møller Boeriis80Danmark2.02SB
6Janick Klausen93Danmark1.98
7Erik Graf91Solna FK1.86
8Viktor Ohlsson89Eskilstuna FI1.82
Christian Norstedt83Eskilstuna FIx

                             
1.821.861.901.941.982.022.052.082.112.132.19
Viktor Ohlssonoxxx
Erik Grafoxo-xxx
Richard Huldén----xoxoxxoxxoxxoxxx
Christian Norstedt----xxx
Carl Rönnow---ooxoxxx
Janick Klausenoo-xooxxx
Mehdi Alkhatib------o-ooxxx
Jens Møller Boeriis---ooxxoxxx
Erik Sundlöf----xooxxoxxx

M Stav/Pole vault
                 
1Rasmus Carlsson88Falu IK4.81
2Marcus Lindh76KA 2 IF4.81
3Rasmus Nim89Gäddede SK4.71PB
4Jonathan Eklund88Hammarby IF4.61
5Per Drageryd91KFUM Örebro4.51
6Jonas Elgered87Hammarby IF4.31
7Calle Sténson93Spårvägens FK4.21SB
Fredrik Skoglund81Spårvägens FKx
Bo Jacobsson72FGF Gotland-
Erik Thorstensson89Spårvägens FK-
Magnus Östlund88Huddinge AIS-

                             
3.814.014.214.314.414.514.614.714.814.91
Calle Sténsonoxxoxoxxx
Erik Thorstensson-----------
Fredrik Skoglund--------xxx
Magnus Östlund-----------
Per Drageryd--o-xxooxxx
Rasmus Carlsson---xo-xo-xxooxxx
Bo Jacobsson-----------
Jonathan Eklund---o-xoxxoxxx
Rasmus Nim---xo-oxoxoxxx
Marcus Lindh-----o-xoxoxxx
Jonas Elgeredooxoxxoxxx

M Längd/Long jump
                 
1Michel Tornéus86IFK Tumba7,65
2Björn Wilson90IK Orient7,12
3Fabian Rosenquist91GoIF Tjalve7,06
4Minh Le86Malmö AI6,88
5Lasse Ohtamaa80Väsby IK friidrott6,76SB
6Robin Lundh87IF Göta6,74
7Christian Antivilo77Hässelby SK6,73
8Felix Siljebäck Larsen89Västerås FK6,70
9Per Jonsson88Bollnäs FIK6,18
10Filip Almgren84Gefle IF5,43
11Sebastian Svedhammer88SoIK Hellas5,30
12Peter Engström63Huddinge AIS4,71

               
Robin Lundh6,506,476,476,726,74X
Lasse Ohtamaa6,506,556,406,666,696,76
Felix Siljebäck Larsen6,62-6,606,686,646,70
Christian AntiviloX6,70X-6,606,73
Minh Le6,746,766,716,886,876,76
Fabian Rosenquist6,756,85X6,857,066,95
Björn WilsonX6,937,046,967,12X
Michel Tornéus7,567,537,657,55-X
Per Jonsson6,18XX
Filip Almgren5,345,43X
Sebastian Svedhammer4,885,305,10
Peter Engström4,714,074,63

M Tresteg/Triple jump
                 
1Anton Andersson19Örgryte IS15,92SB
2Andreas Otterling86KFUM Örebro15,76PB
3Peder P. Nielsen88Danmark15,21
4Johan Attersand74Hammarby IF14,91
5Mathias Ström87Örgryte IS14,68
6Ousainou Mbye80Örgryte IS14,61
7Emil Bergqvist91IK Westmannia14,34
8Ronald Kibirige90Västerås FK14,01SB
9Mikael Brinnen89Gefle IF13,54
10Mattias Bäckman91Bollnäs FIK13,14
11Emil Afzelius88Bollnäs FIK13,12
Carl August Westberg86Hässelby SKX
Taulant Dautaj90IF Göta-

               
Ronald KibirigeXX13,85X14,01-
Emil Bergqvist14,34X13,9514,31X-
Ousainou Mbye14,61XX14,37-X
Mathias Ström14,68XXXX14,60
Johan AttersandXX14,9114,46X-
Peder P. NielsenX14,9815,21XXX
Andreas Otterling15,23X15,2914,9015,5415,76
Anton Andersson15,5615,44X15,4915,92X
Mikael BrinnenX13,54X
Mattias Bäckman13,0012,8413,14
Emil Afzelius13,12XX
Carl August WestbergXXX
Taulant Dautaj------

M Kula/Shot put
                 
1Mats Olsson86Järvsö IF16,17
2Bengt Pettersson61Huddinge AIS14,94
3Lasse Ohtamaa80Väsby IK friidrott14,31
4Jonas Elgered87Hammarby IF11,53
5Felix Siljebäck Larsen89Västerås FK10,89

               
Mats OlssonXXX16,17XX
Felix Siljebäck LarsenX10,46X10,89XX
Jonas ElgeredX11,5211,0711,2311,2011,53
Lasse Ohtamaa13,5613,76X14,31XX
Bengt Pettersson14,1914,5814,82X14,9414,42

M Vikt kast/weight throw
                 
1Robert Alneroth84Gefle IF16,91
2Fredric Andersson90Bollnäs FIK9,77

               
Fredric AnderssonX9,77XXX9,27
Robert AlnerothX16,91XXXX

P19 60 m Final
                 
1Marcus Hansson90Falu IK7,36
2Filip Bergqvist90Hässelby SK7,55
3Johnny King90Solna FK7,94
   

P19 Längd/Long jump
                 
1Marcus Hansson90Falu IK6,18
2Filip Bergqvist90Hässelby SK5,97

               
Filip Bergqvist5,935,975,725,825,61X
Marcus Hansson5,936,076,185,95XX

P17 60 m Försök 1
                 
1Hugo Jansson92Glanshammar IF7,31q
2Robert Filipsson92KFUM Örebro7,49q
3Victor Lundberg94Solna FK7,72q
4Anton Johansson93Huddinge AIS8,17q
   

P17 60 m Försök 2
                 
1Andreas Andersson92Bollnäs FIK7,12q
2Daniel Pils93Linköpings GIF7,79q
3Joel Liendeborg-Fredin93Kungsängens SK7,92qPB
4Calle Hedén92Spårvägens FK8,14q
5David Bellman93Spårvägens FK8,26
   

P17 60 m Final
                 
1Andreas Andersson92Bollnäs FIK7,05
2Hugo Jansson92Glanshammar IF7,32
3Robert Filipsson92KFUM Örebro7,40
4Victor Lundberg94Solna FK7,56
5Daniel Pils93Linköpings GIF7,80
6Joel Liendeborg-Fredin93Kungsängens SK7,82PB
7Anton Johansson93Huddinge AIS8,27
Calle Hedén92Spårvägens FKDNS
   

P17 Längd/Long jump
                 
1Hugo Jansson92Glanshammar IF6,65SB
2Deniz Nordahl92Sundbybergs IK6,07
3Daniel Pils93Linköpings GIF5,97
4Philip Green93Hammarby IF5,76
5Woranat Nakhathorn92Solna FK5,71
6Niklas Cederlöf93Sundbybergs IK5,36
7Anton Johansson93Huddinge AIS5,16
8Joel Liendeborg-Fredin93Kungsängens SK5,00
Philip Bäck93Hammarby IFX

               
Joel Liendeborg-Fredin5,00X4,674,04XX
Anton Johansson4,944,945,13X5,165,15
Niklas Cederlöf5,365,285,155,185,195,34
Deniz NordahlXX5,63XX6,07
Woranat Nakhathorn5,705,715,69XX5,56
Philip GreenX5,76XX5,56X
Daniel Pils5,96XX5,975,85X
Hugo Jansson6,456,511,736,446,536,65
Philip BäckXXX

P17 Kula/Shot put
                 
1Niklas Lindstedt93Hässelby SK15,91
2Tim Rådberg92Sundbybergs IK12,18

               
Tim Rådberg11,02X11,8910,8911,1212,18
Niklas LindstedtXX15,91XXX

K 60 m Försök 1
                 
1Lisa Rönnkvist86Spårvägens FK7,75q
2Malin Ström86Bollnäs FIK7,78qSB
3Isabelle Eurenius89Ume FI7,78q
4Sara Ulin91Falu IK8,01q
5Sofia Lund86Hässelby SK8,03q
6Emma Aidanpää88Finland8,13
7Tina Trensmar66Huddinge AIS8,76PB
Julia Skugge88Glanshammar IFDNS
   

K 60 m Försök 2
                 
1Petra Larsson90Gefle IF7,84q
2Fanny Lüppert Thomsson 90Täby IS7,89q
3Gladys Bamane89Spårvägens FK8,01q
4Stina Larsson90Katrineholms SK8,09
5Elin Pöllä91Gefle IF8,17
6Anna Sunneborn70Spårvägens FK8,24
7Sofia Thorin89KFUM Örebro8,29
8Malin Johansson87SoIK Hellas8,34PB
   

K 60 m Final
                 
1Isabelle Eurenius89Ume FI7,74
2Malin Ström86Bollnäs FIK7,76SB
3Lisa Rönnkvist86Spårvägens FK7,79
4Petra Larsson90Gefle IF7,86
5Gladys Bamane89Spårvägens FK8,00
6Sofia Lund86Hässelby SK8,01
7Sara Ulin91Falu IK8,14
Fanny Lüppert Thomsson 90Täby ISDNS
   

K 400 m A-final
                 
1Moa Hjelmer90Spårvägens FK55,01MR
2Irene Hövik Helgesen85Norge55,45PB
3Josefin Magnusson89Malmö AI55,59
4Ulrika Johansson80IFK Växjö55,78
   

K 400 m B-final
                 
1Stine Tomb86Hammarby IF55,93
2Elin Moraiti91Falu IK56,20SB
3Frida Persson89IFK Helsingborg56,35
Pernilla Tornemark85Malmö AIDNF
   

K 400 m C-final
                 
1Emmy Koskinen89Enhörna IF58,09
2Sandra Wagner92KFUM Örebro58,35SB
3Mia Sylwan91IFK Lidingö59,28
4Sanna Mustonen91Enhörna IF60,02
   

K 400 m D-final
                 
1Isabelle Eriksson86Nyköpings BIS57,78PB
2Ellinor Rosenqvist89GoIF Tjalve58,16
3Jennie Hurkmans84IFK Lidingö58,68
4Sara Rönnby93Enhörna IF60,23
   

K 400 m E-final
                 
1Helena Karlsson92KFUM Örebro58,67
2Fanny Baeckström91Täby IS59,72PB
3Felicia Young95Solna FK62,57PB
4Görel Kroné63Fredrikshofs FI63,57
   

K 400 m F-final
                 
1Fanny Isaksson91Österhaninge IF61,83
2Malin Trollsås93Danderyds SK64,40
3Johanna Bertilsson89Söderhamns IF65,57
   

K 800 m
                 
1Samia Adan90Hässelby SK2.13,69PB
2Olivia Bergvall88Oskarshamns SK2.16,34
3Kajsa Barr92Sundbybergs IK2.18,21SB
4Stina E Jansson92Gefle IF2.20,66PB
5Matilda Lundmark72FK Studenterna2.25,04SB
6Tilda Helgesson92Åhus FIK2.28,00
7Louise Wistrand85Hässelby SK2.28,08
8Dace Landström83Vallentuna FK2.32,51PB
9Victoria Ehlers90Hässelby SK2.36,64PB
   

K 1500 m A-final
                 
1Sofia Öberg90IFK Lidingö4.31,10
2Lena Örn88Spårvägens FK4.31,93PB
3Mary Alenbratt90Kongahälla AIK4.32,66
4Charlotta Fougberg85Ullevi FK4.34,77SB
5Sara Sjöqvist89Täby IS4.42,47
6Nathalie Rohlén90IFK Lidingö4.44,06
7Malin Kemi75Spårvägens FK4.45,45
8Louise Wiker79Hässelby SK4.51,25
Klara Bodinson90IFK LidingöDNF
Flo Jonsson78Spårvägens FKDNF
Marlin Brown75Spårvägens FKDNF
   

K 1500 m B-final
                 
1Yolanda Ngarambe91Turebergs FK4.51,03
2Viktoria Ämting93SoIK Hellas4.53,78PB
3Petra Kihlberg90Täby IS4.55,31
4Jenny Håland93IFK Tumba4.59,10
5Linda Johansson88Täby IS5.03,56
6Sandra Jansson86Hässelby SK5.07,90PB
Rebecka Öberg92IFK LidingöDNS
   

K 3000 m
                 
1Susanne Sjöstrand86FK Studenterna10.53,04
2Monika Grudzinska78FK Studenterna12.21,09
3Malin Lidforss87SoIK Hellas12.22,57
4Katrin Mohebbi93Gefle IF12.23,31
   

K 60 m häck/hurdle Försök 1
                 
1Andrea Nybäck90IK Westmannia8,67qPB
2Emma Magnusson85IFK Växjö8,69qPB
3Jane Runesson90FIF Gnistan8,91qPB
4Johanna Vunder87Hässelby SK10,09
   

K 60 m häck/hurdle Försök 2
                 
1Ellen Sääw90Falu IK8,71qSB
2Fanny Lüppert Thomsson 90Täby IS8,75qSB
3Emelie Haaparanta88Täby IS9,00q
4Emma Aidanpää88Finland9,17q
5Angelica Engberg89Hässelby SK9,22qSB
   

K 60 m häck/hurdle Final
                 
1Emma Magnusson85IFK Växjö8,74
2Ellen Sääw90Falu IK8,80SB
3Fanny Lüppert Thomsson 90Täby IS8,93
4Jane Runesson90FIF Gnistan8,94PB
5Emelie Haaparanta88Täby IS9,01
6Angelica Engberg89Hässelby SK9,52
7Emma Aidanpää88Finland9,92
   

K 4x200 m
                 
1KFUM Örebro1.43,69
Elin Östlund - 91, Sandra Wagner - 92
Sofia Thorin - 89, Rebecca Högberg - 84
2Gefle IF1.46,55
Petra Larsson - 90, Elin Pöllä - 91
Angelica Ström - 81, Stina E Jansson - 92
3Hammarby IF1.48,96
Frida Retsloff - 92, Linnea Alstermark - 92
Lova Wahlin - 92, Jasmine Sabir - 92
   

K Höjd/High jump
                 
1Erika Wiklund88Trångsvikens IF1.85
2Stine Kufaas86Norge1.85
3Ebba Jungmark87Mölndals AIK1.83
4Ellen Björklund90IFK Lund1.81PB
5Victoria Dronsfield91IF Göta1.78
6Frida Brolin85Råby-Rekarne FIF1.75
7Angelica Johansson83Örgryte IS1.75
8Anna Alexson87Spårvägens FK1.72
9Frida Lüppert Thomsson 92Täby IS1.60

                             
1.561.601.641.681.721.751.781.811.831.851.871.89
Victoria Dronsfield---oooxxoxxx
Angelica Johansson--ooxooxxx
Ebba Jungmark-----oxooxxoxxx
Stine Kufaas-----ooxoxxoxxoxxx
Erika Wiklund-----o-xoxxoxo-xxx
Anna Alexson---oxxoxxx
Frida Brolin--ooooxxx
Frida Lüppert Thomsson xooxxx
Ellen Björklund---ooooxoxxx

K Stav/Pole vault
                 
1Klara Persson80Spårvägens FK3.82SB
2Anna Juggas Öberg92Gefle IF3.37
3Anna Jacobsson92IFK Lidingö3.37PB
4Sophie Lewin89Gefle IF3.07
5Camilla Sandström93Hanvikens SK2.87
Moa Thorstensson90Spårvägens FKx
Sofie Hallström92KFUM Örebro-

                             
2.873.073.273.373.473.573.673.773.823.87
Anna Juggas Öberg-xooxoxxx
Moa Thorstensson-xxx
Sofie Hallström-----------
Anna Jacobssonxoooxxoxxx
Klara Persson---oxooxoxxooxxx
Sophie Lewinooxxx
Camilla Sandströmoxxx

K Längd/Long jump
                 
1Malin Olsson90Malmö AI5,98
2Erica Jarder86Spårvägens FK5,93SB
3Andrea Nybäck90IK Westmannia5,90
4Linda Berntsson87Mölndals AIK5,80SB
5Elin Sångberg92Strands IF5,63
6Sofie Sandberg85KFUM Örebro5,57
7Johanna Vunder87Hässelby SK5,43
8Malin Eriksson91KFUM Örebro5,40SB
9Emelie Haaparanta88Täby IS5,18
10Sofia Lund86Hässelby SK5,13
11Sandra Sääw87KFUM Örebro5,11
12Sofia Björnfot88Huddinge AIS4,70
Angelica Engberg89Hässelby SKX
Linda Bergh89Hässelby SK-

               
Malin Olsson4,275,74X5,685,715,98
Erica JarderX5,755,935,845,895,79
Andrea NybäckX5,585,685,77X5,90
Linda Berntsson5,335,705,74X5,615,80
Elin Sångberg5,63X5,055,58-X
Sofie Sandberg2,955,365,52X5,57X
Johanna VunderX5,435,305,30X5,42
Malin Eriksson5,155,245,344,075,405,17
Emelie HaaparantaX5,185,14
Sofia LundXX5,13
Sandra Sääw5,114,765,06
Sofia Björnfot4,704,693,04
Angelica EngbergXXX
Linda Bergh------

K Tresteg/Triple jump
                 
1Angelica Ström81Gefle IF12,49
2Hanna Tjernell89SoIK Hellas11,76
3Camilla Eriksson88IF Göta11,19
4Sara Vickman89KFUM Örebro11,03
5Sofie Leima90Gefle IF10,96
6Jasmine Sabir92Hammarby IF10,83

               
Angelica StrömX12,1212,0212,49X12,46
Hanna Tjernell11,7611,74XXXX
Camilla Eriksson11,1911,02X11,04X10,86
Sara VickmanX10,9011,03X10,4910,89
Sofie Leima10,2410,7910,7710,6910,9610,91
Jasmine Sabir10,5210,8310,6310,5910,6810,60

K Kula/Shot put
                 
1Helena Engman76Riviera Friidrott16,90
2Carolina Hjelt86Huddinge AIS14,90PB
3Maria Bengtsson88IFK Växjö12,02
4Johanna Vunder87Hässelby SK10,36

               
Johanna Vunder10,3210,36X---
Maria BengtssonX12,02XX11,58X
Carolina Hjelt14,5414,90X14,1914,72X
Helena Engman16,90X16,66XXX

K Vikt kast/weight throw
                 
1Marie Hilmersson81Falu IK17,19MR
2Elinor Forssander88Hässelby SK16,57MR
3Madelen Fahlstedt83Gefle IF14,62PB

               
Madelen FahlstedtX14,5214,6214,3114,6214,62
Elinor Forssander15,74XX16,3316,4016,57
Marie Hilmersson16,6417,1916,86X16,62X

F19 60 m Final
                 
1Stina Larsson90Katrineholms SK8,06
2Sanoria Hossain91Hässelby SK8,24
3Emilia Forsell90Hammarby IF8,31
3Rakel Ekendahl91Hässelby SK8,31
   

F19 Längd/Long jump
                 
1Rakel Ekendahl91Hässelby SK5,02
2Emilia Forsell90Hammarby IF4,99
3Nathalie Blomqvist91Sundbybergs IK4,36
4Helena Humle91Sundbybergs IK3,41

               
Rakel Ekendahl4,854,874,765,02--
Emilia Forsell4,844,854,894,824,99-
Nathalie BlomqvistXX4,36X4,324,24
Helena Humle3,413,093,173,062,883,30

F19 Kula/Shot put
                 
1Sandra Höckerstrand90Hammarby IF10,81

               
Sandra HöckerstrandXX10,8110,3610,4710,26

F17 60 m Försök 1
                 
1Lisa Berg93Huddinge AIS8,12q
2Frida Hansson92Huddinge AIS8,22qPB
3Sabina Sandberg93Spårvägens FK8,59q
3Lovisa Karlsson 94Linköpings GIF8,59qPB
5Sofie Tholander93Spårvägens FK9,22
6Cecilia Brattström93Solna FK9,41SB
   

F17 60 m Försök 2
                 
1Matilda Lindholm92Täby IS8,12q
2Elin Sjögren92Bromma IF8,19q
3Johanna Hermansson93Spårvägens FK8,32qPB
4Lisa Sernbrandt93Huddinge AIS8,40q
5Jessica Hallerth93Spårvägens FK8,61
6Frida Ottosson93Spårvägens FK9,26
7Emelie Linden94Solna FK11,36
   

F17 60 m Final
                 
1Matilda Lindholm92Täby IS8,16
2Elin Sjögren92Bromma IF8,16
3Frida Hansson92Huddinge AIS8,26
4Johanna Hermansson93Spårvägens FK8,31PB
5Lisa Sernbrandt93Huddinge AIS8,42
6Sabina Sandberg93Spårvägens FK8,67
7Lovisa Karlsson 94Linköpings GIF8,72
Lisa Berg93Huddinge AISDNS
   

F17 Längd/Long jump
                 
1Jasmine Burestam93Huddinge AIS5,30
2Matilda Lindholm92Täby IS5,05
3Lisa Sernbrandt93Huddinge AIS4,89
4Jenny Lindén92Hanvikens SK4,87
5Frida Hansson92Huddinge AIS4,86
6Lovisa Karlsson 94Linköpings GIF4,82
7Agnes Åman93Solna FK4,79
8Stina Karlsson93Sundbybergs IK4,78
9Louise Lundh92Linköpings GIF4,41
10Karolina Lind93Huddinge AIS4,09
Anna Jacobsson92IFK LidingöX

               
Jasmine Burestam5,305,195,254,965,04-
Matilda Lindholm4,955,055,014,92X5,05
Lisa Sernbrandt4,46X4,224,554,844,89
Jenny Lindén4,814,854,864,69X4,87
Frida HanssonXX4,863,654,554,65
Lovisa Karlsson 4,822,283,422,784,784,62
Agnes Åman4,704,774,75X4,794,79
Stina Karlsson4,654,784,604,684,564,76
Louise LundhX4,284,41
Karolina Lind4,093,783,69
Anna JacobssonXXX

F17 Kula/Shot put
                 
1Hedda Ferm93Sundbybergs IK10,01
2Daniela Cucuzza92Solna FK10,00
3Elin Sundborg92Danderyds SK9,51
4Frida Lüppert Thomsson 92Täby IS9,05

               
Frida Lüppert Thomsson 8,819,05---
Elin Sundborg9,308,009,519,09X8,47
Daniela Cucuzza8,968,369,739,8410,008,50
Hedda Ferm9,5810,019,739,608,829,17