Resultat Milspåret 2012

2012-05-25 13:43:35

Created by SiTiming © Neptron AB 2012

Kvinnor tävling10 km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace NettoTid

1

302 Malin Liljestedt Spårvägens FK 1980 00:35:41 03:34 00:35:40

2

303 Anna Rahm Rånäs 4H 1981 00:36:52 00:01:11 03:41 00:36:52

3

304 Sofie Barkstedt Spårvägens FK 1986 00:38:13 00:02:32 03:49 00:38:13

4

382 Lena Melbäck Spårvägen FK 1981 00:38:20 00:02:39 03:50 00:41:55

5

378 Cecilia Lindberg Spårvägen 00:40:07 00:04:26 04:00 00:40:07

6

381 Jenny Olsson Ärla IF 1985 00:41:16 00:05:35 04:07 00:41:15

7

334 Marthe Helene Kinnander FK Studenterna 1981 00:41:24 00:05:43 04:08 00:41:23

8

355 Carin Brink Stockholm 1971 00:41:37 00:05:56 04:09 00:41:35

9

366 Miranda Kvist Team Ultrasweden 1988 00:42:06 00:06:25 04:12 00:42:03

10

350 Maria Hedström Henrik IF 1978 00:42:11 00:06:30 04:13 00:42:09

11

311 Tove Langseth Lidingö 1975 00:42:12 00:06:31 04:13 00:42:05

12

365 Charlotte Hooft SPIF 1978 00:42:21 00:06:40 04:14 00:42:19

13

367 Sara Grenmark Hässelby SK 1982 00:42:22 00:06:41 04:14 00:42:18

14

352 Erika Rosenbaum Seven Triathlon 1976 00:42:36 00:06:55 04:15 00:42:34

15

371 Maja Haglund Sköndal 1992 00:42:36 00:06:55 04:15 00:42:31

16

342 Susanna Neill Tyresö 1974 00:42:41 00:07:00 04:16 00:42:41

17

354 Caroline Björkman Vallentuna FK 1985 00:43:18 00:07:37 04:19 00:43:17

18

339 Gabriella Reiner Sockholm 1981 00:43:20 00:07:39 04:20 00:43:14

19

343 Madeleine Shemweta Hässelby SK 1968 00:43:26 00:07:45 04:20 00:43:23

20

348 Christina Åqvist Elfa Distrelec 1978 00:43:42 00:08:01 04:22 00:43:40

21

341 Malin Letser Stockholm 1985 00:43:50 00:08:09 04:23 00:43:37

22

372 Maria Hallström Kungsholmen 1977 00:44:06 00:08:25 04:24 00:44:05

23

373 Anja Petersson 1961 00:44:19 00:08:38 04:25 00:44:15

24

315 Åsa Lindelöf Vallentuna FK 1980 00:44:35 00:08:54 04:27 00:44:33

25

345 Antonia Larsson Trångsund 1992 00:44:49 00:09:08 04:28 00:44:18

26

368 Anna Stockhammar Hägersten 1973 00:45:03 00:09:22 04:30 00:45:00

27

335 Jennie Sandberg Rånäs 4H 1970 00:45:06 00:09:25 04:30 00:45:03

28

379 Gunnel Rundströ-Schutz Hässelby SK 1973 00:45:16 00:09:35 04:31 00:45:14

29

330 Birgitta Pettersson Tierps IF 1961 00:45:47 00:10:06 04:34 00:45:44

30

347 Susanne Wahlqvist Rånäs 4H 1969 00:46:15 00:10:34 04:37 00:46:12

31

357 Eva Norrman Brandt FK Studenterna 1957 00:46:33 00:10:52 04:39 00:46:26

32

375 Malin Löveborg Setterwalls Advokatbyrå 1978 00:46:36 00:10:55 04:39 00:46:36

33

316 Pernilla Hällgren Stockholm 1983 00:46:38 00:10:57 04:39 00:46:18

34

333 Elin Swaczyna Vattenfall IF 1982 00:47:00 00:11:19 04:42 00:46:57

35

323 Carolina Andersson Rånäs 4H 1970 00:47:15 00:11:34 04:43 00:47:12

36

336 Maria Malmqvist SBAB Bank 1979 00:47:17 00:11:36 04:43 00:47:07

37

322 Anna Dolk Dalarö 1973 00:47:20 00:11:39 04:44 00:47:18

38

346 Jenny Eriksson Nora Runners 1973 00:48:15 00:12:34 04:49 00:48:13

39

314 Cecilia Aflodal Täby 1967 00:48:36 00:12:55 04:51 00:48:32

40

312 Clara Westman Club Running Sweden 1974 00:48:38 00:12:57 04:51 00:48:33

41

377 Sofie Wallenberg Stockholm 1971 00:49:58 00:14:17 04:59 00:49:55

42

331 Diana Strandberg Stockholm 1980 00:51:19 00:15:38 05:07 00:51:06

43

356 Tanja Jalamo Hägersten 1971 00:51:24 00:15:43 05:08 00:51:08

44

351 Tanja Branteus SEB IF 1976 00:53:58 00:18:17 05:23 00:53:06

45

363 Elena Moschovidou Skärholmen 1983 00:54:43 00:19:02 05:28 00:53:46

46

364 Zeynep Soysuren Tullinge 1979 00:56:55 00:21:14 05:41 00:56:08

47

317 Anna Jutevik Martini loungers 1979 00:58:05 00:22:24 05:48 00:57:40

48

328 Caroline Ljungstedt Tyresö 1969 00:59:01 00:23:20 05:54 00:58:32

49

361 Kia Buranakol Sirius International 1981 01:01:24 00:25:43 06:08 01:00:44

50

338 Lina Boström Stockholm 1976 01:03:15 00:27:34 06:19 01:03:00
Män tävling10 km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace NettoTid

1

1 Olle Walleräng Spårvägens FK 1985 00:30:11 03:01 00:30:12

2

3 Jens Nielsen Spårvägens FK 1983 00:32:11 00:01:59 03:13 00:32:11

3

184 John Börjesson Hestra IF 1992 00:32:36 00:02:24 03:15 00:32:35

4

4 Linus Nilsson Enhörna IF 1983 00:32:49 00:02:37 03:16 00:32:48

5

6 Henrik Jakobsson Spårvägens FK 1988 00:33:21 00:03:09 03:20 00:33:20

6

162 Jonas Larm Hässelby SK 1973 00:33:38 00:03:26 03:21 00:33:38

7

168 Claes Bengtsson Stockholm 1982 00:33:59 00:03:47 03:23 00:33:59

8

225 Niklas Andersson Hässelby SK 1978 00:34:00 00:03:48 03:24 00:34:01

9

181 Alfred Shemweta Shemweta Invest AB 1970 00:34:22 00:04:10 03:26 00:34:21

10

235 Fredrik Robertsson FK Studenterna 1980 00:34:36 00:04:24 03:27 00:34:37

11

8 Magnus Bergman Enhörna if 1968 00:35:02 00:04:51 03:30 00:35:02

12

156 Claes Theander Stockholm 1975 00:35:11 00:04:59 03:31 00:35:11

13

193 Peter Lindfors Stockholm 1982 00:35:21 00:05:09 03:32 00:35:21

14

212 Deri Thomas Running Sweden 1975 00:35:33 00:05:21 03:33 00:35:33

15

232 Sebastien Grenier CA Possession 1980 00:35:33 00:05:21 03:33 00:35:32

16

87 Victor Zetterquist Stockholm 1978 00:35:49 00:05:37 03:34 00:35:48

17

99 Peter Schmitt Huddinge AIS 1971 00:35:54 00:05:42 03:35 00:35:53

18

229 Erik B:son Blomberg Silverdal 1974 00:35:57 00:05:46 03:35 00:35:56

19

7 Lars Ekman Spårvägens FK 1984 00:36:03 00:05:51 03:36 00:36:03

20

219 Clarence Ärlebrink FK Studenterna 1970 00:36:18 00:06:07 03:37 00:36:18

21

71 Mikael Nelker Seven Triathlon 1978 00:36:25 00:06:13 03:38 00:36:25

22

237 Johan Svensson Runday IF 1980 00:36:37 00:06:26 03:39 00:36:36

23

36 Joakim Brunzell Brunzells El 1981 00:36:43 00:06:31 03:40 00:36:42

24

216 Jan-Olof Andersson Roslagsbro IF 1965 00:37:09 00:06:57 03:42 00:37:08

25

227 Daniel Karlsson Mannheimer Swartling Advokatbyrå 1977 00:37:22 00:07:11 03:44 00:37:22

26

234 Carl Norell SPIF 1983 00:37:38 00:07:26 03:45 00:37:37

27

211 Mattias Lidgren Sollentuna 1972 00:37:40 00:07:28 03:46 00:37:35

28

173 Markus Hagberg Stockholm City Triathlon 1985 00:37:44 00:07:32 03:46 00:37:43

29

72 Henrik Törn Stockholm 1974 00:37:46 00:07:34 03:46 00:37:45

30

199 Björn Marquelli Electrolux IF 1972 00:37:46 00:07:35 03:46 00:37:46

31

44 Conny Reuterham Oscars stars 1977 00:37:48 00:07:36 03:46 00:37:47

32

48 Aksel Malmström Mordor 1979 00:37:50 00:07:39 03:47 00:37:47

33

185 Staffan Dahlgren Nykvarn 00:37:51 00:07:39 03:47 00:37:49

34

91 David Olerup Stockholm 1985 00:37:53 00:07:41 03:47 00:37:52

35

116 Olle Öhrqvist Bålsta IK 1980 00:37:56 00:07:44 03:47 00:37:55

36

133 Henric Karlsson Vallentuna CK Triathlon 1982 00:37:57 00:07:45 03:47 00:37:55

37

127 Per-Åke Olsson OK Ravinen 1964 00:38:00 00:07:48 03:48 00:38:00

38

23 Esbjörn Jonsson Boxhölm 1973 00:38:03 00:07:51 03:48 00:38:03

39

157 Johan Steinrud Farsta 1975 00:38:08 00:07:57 03:48 00:38:05

40

213 Marcus Magnusson FK Studenterna 1972 00:38:13 00:08:01 03:49 00:38:12

41

218 Johan Beronius Athega AB 1976 00:38:13 00:08:01 03:49 00:38:09

42

140 Klaes Barthelson Stockholm 1978 00:38:13 00:08:02 03:49 00:38:12

43

224 Max Bergström Söders Tyresö 1989 00:38:14 00:08:02 03:49 00:38:07

44

240 Idris Ibrahim Etiopiska IF 1965 00:38:15 00:08:04 03:49 00:38:12

45

52 Markus Lundin SIF hockey 1983 00:38:15 00:08:04 03:49 00:38:12

46

206 Michael Berlin FK Studenterna 1982 00:38:19 00:08:07 03:49 00:38:19

47

101 Svante Frey Stockholm 1974 00:38:21 00:08:10 03:50 00:38:12

48

50 Sven Jansson Högby IF 1968 00:38:22 00:08:10 03:50 00:38:21

49

149 Daniel Hedberg Stockholm 1978 00:38:23 00:08:11 03:50 00:38:22

50

233 Sofus Kveutzmann Hässelby if 1973 00:38:23 00:08:11 03:50 00:38:23

51

137 Mats Eriksson Hässelby SK 1969 00:38:23 00:08:12 03:50 00:38:22

52

108 Pär Löfving Stockholm 1970 00:38:25 00:08:13 03:50 00:38:22

53

200 Jonas Hellström Running Sweden 1961 00:38:26 00:08:14 03:50 00:38:25

54

78 Patrik Thalén Stockholm 1976 00:38:32 00:08:20 03:51 00:38:29

55

84 Erik Adeler Norge 1979 00:38:35 00:08:24 03:51 00:38:35

56

57 Kjell Svedman FK Studenterna 1980 00:38:37 00:08:25 03:51 00:38:36

57

189 Staffan Wingren Winson 1984 00:38:50 00:08:38 03:53 00:38:46

58

68 Björn Kaijser Trivector 1984 00:38:51 00:08:39 03:53 00:38:06

59

187 Magnus Dahlin IF Linnéa 1969 00:38:53 00:08:41 03:53 00:38:45

60

126 Peter Karppi SSIF/Wassum 1980 00:38:56 00:08:45 03:53 00:38:55

61

190 Jens Wallenström Heimdals IF 1973 00:38:57 00:08:45 03:53 00:38:55

62

151 Petter Malmhester Enskede 1973 00:38:59 00:08:47 03:53 00:38:58

63

82 Kent Melin Bandhagen 1972 00:39:09 00:08:58 03:54 00:39:07

64

221 Tobias Björklund Stockholm 1982 00:39:13 00:09:01 03:55 00:39:10

65

228 Max Wallenberg 1978 00:39:16 00:09:04 03:55 00:39:15

66

160 Per Larsson Running Sweden 1973 00:39:17 00:09:05 03:55 00:39:17

67

174 Ola Söderblom FK Studenterna 1976 00:39:18 00:09:07 03:55 00:39:16

68

169 Håkan Walden Nasdaq OMX 1978 00:39:19 00:09:07 03:55 00:39:19

69

192 Filip Berggren Terrible Tuesdays 1980 00:39:20 00:09:08 03:56 00:39:20

70

22 Stefan Mandergrehn Hallberg PP Pension 1976 00:39:21 00:09:10 03:56 00:39:21

71

124 Andreas Hardeström Skandia Löparklubb 1980 00:39:24 00:09:12 03:56 00:39:23

72

194 Urban Ljungberg Stockholm LDK 1971 00:39:28 00:09:16 03:56 00:39:20

73

207 Tomas Näsström Axa SC 1979 00:39:29 00:09:17 03:56 00:39:27

74

222 Jörgen Olofsson Skärmnäs Runners 1977 00:39:31 00:09:20 03:57 00:39:24

75

148 Johan Söderberg Stockholm 1977 00:39:36 00:09:24 03:57 00:39:34

76

167 Emil Strand Vällingby 1982 00:39:36 00:09:25 03:57 00:39:27

77

112 Markus Edberg Solberga 1979 00:39:38 00:09:26 03:57 00:39:36

78

196 Fredrik Johnsson Vissefjärda GIF 1977 00:39:47 00:09:36 03:58 00:39:41

79

178 Tobias Vikström Vällingby 1976 00:39:49 00:09:37 03:58 00:39:46

80

155 Tomas Holmberg OK Södertörn 1979 00:39:53 00:09:41 03:59 00:39:50

81

70 Jan Wallin IK Rex 1964 00:39:53 00:09:42 03:59 00:39:50

82

163 Thomas Kraatz TUIfly Nordic 1969 00:39:55 00:09:43 03:59 00:39:50

83

239 Jonas Westling IKSU Multisport 1972 00:40:00 00:09:48 04:00 00:39:59

84

214 Kenneth Jönsson Tullinge SK 1967 00:40:09 00:09:57 04:00 00:40:08

85

171 Per Engwall Nora Runners, Danderyd 1971 00:40:11 00:09:59 04:01 00:40:10

86

128 Fredrik Nilsson FIF / X-Sport 1965 00:40:11 00:10:00 04:01 00:40:10

87

105 Anders Wester AGL 1973 00:40:15 00:10:03 04:01 00:40:14

88

217 Rikard Forssmed Täby 1977 00:40:17 00:10:05 04:01 00:40:12

89

59 William Sihver Lidingö Vikings HC 1996 00:40:28 00:10:16 04:02 00:40:27

90

43 Björn Johannesson Swedbank 1982 00:40:30 00:10:18 04:03 00:40:22

91

152 Stefan Lindberg Hellas Friidrott 1989 00:40:38 00:10:26 04:03 00:40:30

92

103 Joachim Hansson Älvsjö 1973 00:40:41 00:10:29 04:04 00:40:40

93

34 Henrik Svensson Deutsche Bank IS 1979 00:40:41 00:10:29 04:04 00:40:38

94

104 Mikael Karlsson Huddinge AIS 1967 00:40:41 00:10:29 04:04 00:40:41

95

210 Emil Ahlberg FK Studenterna 1976 00:40:42 00:10:30 04:04 00:40:42

96

102 Emil Eldebrink IF Söderkamraterna 1985 00:40:43 00:10:31 04:04 00:40:42

97

135 Ken Hakata IF Linnéa 1973 00:40:45 00:10:33 04:04 00:40:45

98

197 Johan Qviberg Yuppie Ski Club 1981 00:40:48 00:10:36 04:04 00:40:47

99

179 Henrik Eriksson Stockholm 1972 00:40:50 00:10:39 04:05 00:40:48

100

51 Tobias Nordqvist IF Trikadien 1976 00:40:52 00:10:40 04:05 00:40:49

101

77 Ulrik Schäfer Spöland Vännäs IF 1973 00:40:52 00:10:40 04:05 00:40:48

102

186 Tommy Jansson Säters IF 1968 00:40:55 00:10:44 04:05 00:40:55

103

120 Stefan Tillå Stockholm 1972 00:40:56 00:10:44 04:05 00:40:55

104

89 Stefan Bååth Le Bateau IF 1975 00:41:00 00:10:48 04:06 00:40:57

105

114 Patrik Åhlen Running Sweden 1971 00:41:02 00:10:50 04:06 00:41:02

105

230 230 00:41:02 00:10:50 04:06 00:40:59

107

231 Krister Hansen As Nälsta 1966 00:41:07 00:10:55 04:06 00:41:07

108

175 Pontus Johnsson Stockholm 1983 00:41:08 00:10:57 04:06 00:41:02

109

76 Olle Westblom Running Sweden 1958 00:41:10 00:10:58 04:07 00:41:10

110

35 Stefan Haag IK Viking Friidrott 1974 00:41:10 00:10:59 04:07 00:41:10

111

205 Peter Jakobsson IF Linnéa 1966 00:41:13 00:11:01 04:07 00:41:03

112

166 Lars-Johan Andersson Älvsjö 1964 00:41:22 00:11:10 04:08 00:41:20

113

106 Per Weinberger Sollentuna 1968 00:41:27 00:11:15 04:08 00:41:26

114

130 Henrik Schylander Älvsjö 1978 00:41:29 00:11:17 04:08 00:41:26

115

25 Harald Åhlgren Djursholm 1994 00:41:32 00:11:20 04:09 00:41:29

116

118 Anders Thelemyr Duvbo IK 1964 00:41:33 00:11:21 04:09 00:41:31

117

83 Richard Lindahl Axa SC 1971 00:41:40 00:11:28 04:10 00:41:35

118

201 Johan Asperyd Cykloteket Racing Team 1978 00:41:48 00:11:36 04:10 00:41:41

119

96 Marcus Tallving Skå 1976 00:42:07 00:11:56 04:12 00:42:05

120

158 Andreas Gustafsson Sirius International 1982 00:42:08 00:11:56 04:12 00:42:05

121

60 Mats Anderberg Stockholm 1978 00:42:11 00:11:59 04:13 00:42:08

122

31 Peter Nyström Team Unify Hub-and-Spokes 1963 00:42:15 00:12:03 04:13 00:42:11

123

188 Peter Åman IF Linnéa 1983 00:42:19 00:12:07 04:13 00:42:08

124

113 Johan Larsson Running Sweden 1979 00:42:19 00:12:08 04:13 00:42:18

125

97 Erik Petersen Happiness 1974 00:42:25 00:12:14 04:14 00:42:21

126

195 Patrik Möller Stockholm 1977 00:42:27 00:12:15 04:14 00:42:24

127

146 Love Bellinder Storkyrkopojkarna 1979 00:42:29 00:12:18 04:14 00:42:25

128

226 Karl Jansson Runday IF 1981 00:42:32 00:12:20 04:15 00:42:28

129

177 Jonas Cederquist Torsviks IF 1963 00:42:33 00:12:21 04:15 00:42:23

130

53 Paul Lynes Spånga 1969 00:42:35 00:12:23 04:15 00:42:28

131

176 Jakob Thun Danderyd 1981 00:42:35 00:12:24 04:15 00:42:31

132

209 Mikael Wilhelmsson Hammarby IF OF 1978 00:42:37 00:12:25 04:15 00:42:36

133

90 Benjamin Åberg IF Linnéa 1978 00:42:39 00:12:27 04:15 00:42:39

134

125 Fredrik Glas Årsta 1967 00:42:41 00:12:29 04:16 00:42:37

135

73 Thomas Lindqvist Switcharna 1967 00:42:45 00:12:34 04:16 00:42:42

136

74 Fredrik Rosenqvist Huddinge AIS 1983 00:42:52 00:12:40 04:17 00:42:52

137

131 Andreas Lundberg Team Bamse 1974 00:42:57 00:12:45 04:17 00:42:51

138

27 Jonas Åkerlund Enskede 1987 00:43:09 00:12:57 04:18 00:43:07

139

129 Robert Gehring Hägersten 1971 00:43:33 00:13:22 04:21 00:43:30

140

161 Kjell Askdal Sollentuna 1967 00:43:35 00:13:23 04:21 00:43:34

141

203 Kim Hansson Stockholm 1975 00:43:36 00:13:24 04:21 00:43:31

142

69 Scott Moore Lidingö 1976 00:43:39 00:13:27 04:21 00:43:37

143

183 Henrik Åsing Rumbline 1964 00:43:41 00:13:29 04:22 00:43:35

144

49 Thomas Lirén Mordor 1980 00:43:44 00:13:32 04:22 00:43:43

145

165 Peter Loogna Sophiahemmet IF 1959 00:43:46 00:13:34 04:22 00:43:46

146

37 Toni Luukkonen OBH Nordica 1981 00:43:55 00:13:43 04:23 00:43:37

147

95 Richard Berg Spånga 1989 00:44:06 00:13:54 04:24 00:44:04

148

153 Patrick Münzker Runday IF 1964 00:44:14 00:14:02 04:25 00:44:11

149

24 Per Åhlgren Djursholm 1960 00:44:15 00:14:03 04:25 00:44:00

150

134 Karl-Henrik Suhard Stockholm 1980 00:44:23 00:14:11 04:26 00:44:18

151

198 Per Andersson Centro 1969 00:44:25 00:14:13 04:26 00:44:20

152

41 Martin Lanzarotti Ingarö 1971 00:44:26 00:14:14 04:26 00:44:25

153

136 Kjell Kvarfordt Fredrikshofs FIF 1959 00:44:43 00:14:32 04:28 00:44:40

154

109 Alexander Norberg Enskede 1991 00:44:50 00:14:39 04:29 00:44:50

155

21 21 00:44:56 00:14:44 04:29 00:44:40

156

110 Magnus Ling Täby 1971 00:45:17 00:15:05 04:31 00:45:08

157

170 Lars Eriksson Nora Runners 1971 00:45:31 00:15:19 04:33 00:45:26

158

138 Magnus Klinge Team Maresias 1972 00:45:36 00:15:24 04:33 00:45:31

159

67 David Jegust Adeptic Technologies AB 1964 00:46:34 00:16:23 04:39 00:46:22

160

139 Johan Haeger Team Maresias 1972 00:46:57 00:16:46 04:41 00:46:52

161

88 Christopher Dollhopf Stockholm 1981 00:47:05 00:16:54 04:42 00:46:45

162

66 Thomas Krümmel Järfälla 1986 00:47:27 00:17:15 04:44 00:46:54

163

45 Per Gustavsson Hägersten 1975 00:47:35 00:17:24 04:45 00:47:34

164

223 Stanislav Tschertov Lidingö 1972 00:47:51 00:17:40 04:47 00:47:51

165

123 Arvid Svensson Rissanen Hallstavik 1994 00:47:54 00:17:42 04:47 00:47:33

166

164 Petter Beijer IF Linnéa 1980 00:48:08 00:17:56 04:48 00:48:03

167

94 Rafael Ricciardi Opazo Stockholm 1984 00:48:53 00:18:41 04:53 00:48:33

168

39 Azim Fatan Uppsala 1964 00:50:20 00:20:08 05:02 00:50:12

169

86 Erik Edin Bromma 1975 00:50:30 00:20:18 05:03 00:50:25

170

58 Peter Friberg Stockholm 1974 00:51:06 00:20:55 05:06 00:50:38

171

215 Anders Ehnbom Vikingaklivet 1968 00:51:38 00:21:26 05:09 00:50:49

172

142 Alf Lyren Stuvsta IF 1950 00:57:54 00:27:42 05:47 00:57:19

173

47 Fredrik Jonsson Martini loungers 1983 00:58:05 00:27:53 05:48 00:57:40

174

122 Tom Sörhuus Stockholm 1971 00:58:10 00:27:58 05:49 00:58:05
Student kvinnor 10 km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace NettoTid

1

721 Sandra Lundberg KTH IF 1989 00:38:25 03:50 00:38:24

2

706 Sandra Södergren HKIF 1989 00:39:23 00:00:57 03:56 00:39:21

3

722 Louise Bergfeldt ULS IF 1987 00:40:18 00:01:53 04:01 00:40:16

4

701 Isabelle Riedl MIF 1984 00:43:46 00:05:20 04:22 00:43:42

5

723 Christina Melander SSIF 1985 00:44:54 00:06:29 04:29 00:44:50

6

713 Alia Lundberg SSIF 1981 00:48:12 00:09:47 04:49 00:48:05

7

714 Jana Grina SSIF 1983 00:49:35 00:11:09 04:57 00:49:26

8

715 Ann-Sophie Kloppsteck MIF 1988 00:52:28 00:14:02 05:14 00:51:59

9

716 Nina Oussi Nylen SSIF 1977 00:56:29 00:18:03 05:38 00:56:24

10

711 Julia Perl SSIF 1988 00:57:13 00:18:47 05:43 00:56:32

11

710 Franka Tholen SSIF 1988 00:57:43 00:19:17 05:46 00:57:03

12

703 Mimi Lundberg SSIF 1989 01:01:52 00:23:27 06:11 01:01:06

13

720 Barbro Fredin SSIF 1961 01:02:30 00:24:04 06:15 01:02:17

14

718 Ellen Angelin SSIF 1988 01:04:01 00:25:35 06:24 01:03:26

15

717 Dzenita Damjanovic SSIF 1987 01:04:43 00:26:17 06:28 01:04:07

16

704 Evelina Bohman SSIF 1989 01:05:10 00:26:44 06:31 01:04:11

17

705 Lara Czerwinski SSIF 1988 01:05:11 00:26:45 06:31 01:04:12

18

707 Sussie Makari SSIF 1973 01:06:53 00:28:28 06:41 01:06:30
Student män 10 km

Plats

Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Född Distrikt Tid Tid Efter Pace NettoTid

1

2029 Anders Grahl NNIF 1987 00:33:07 03:18 00:33:07

2

2022 André Rangelind KAUIF 1991 00:33:13 00:00:06 03:19 00:33:13

3

2006 Robin Ström SSIF 1988 00:34:34 00:01:27 03:27 00:34:34

4

2023 Martin Holmstrand KAUIF 1986 00:35:32 00:02:25 03:33 00:35:33

5

2014 Karl Rönnby SSIF 1991 00:35:52 00:02:45 03:35 00:35:51

6

2004 Rasmus Lund GNIF 1989 00:36:47 00:03:40 03:40 00:36:46

7

2001 Oskar Bergström KTH IF 1990 00:39:05 00:05:58 03:54 00:38:58

8

2015 Luis Delgado Romera SSIF 1989 00:39:23 00:06:16 03:56 00:39:12

9

2007 Daniel Wikfors SSIF 1988 00:40:07 00:07:00 04:00 00:39:58

10

2033 Isak Lidström Nås IF 1988 00:40:38 00:07:30 04:03 00:40:34

11

2016 Diego Lope Alvarez SSIF 1988 00:40:40 00:07:33 04:04 00:40:32

12

2019 Javier Oscar Cuesta Castro SSIF 1989 00:40:50 00:07:42 04:05 00:40:41

13

2036 Viktor Zetterholm SSIF 1983 00:41:23 00:08:15 04:08 00:41:16

14

2034 Kiljan Ardal SSIF 1987 00:41:44 00:08:36 04:10 00:41:37

15

2025 Max Strandberg SSIF 1953 00:42:18 00:09:11 04:13 00:42:08

16

2018 Guillermo Gallardo SSIF 1986 00:43:02 00:09:55 04:18 00:42:52

17

2032 Jan Engman SSIF 1961 00:43:24 00:10:17 04:20 00:43:12

18

2008 Max Altez MIF 1988 00:44:27 00:11:19 04:26 00:44:02

19

2017 Andreas Krings KTH IF 1981 00:45:11 00:12:03 04:31 00:44:59

20

2020 Francisco Javier Perez Ferriz SSIF 1989 00:45:21 00:12:14 04:32 00:45:11

21

2013 Henrik Karlsson SSIF 1982 00:45:30 00:12:23 04:33 00:45:18

22

2031 Thomas Cadro KTH IF 1989 00:45:46 00:12:39 04:34 00:45:33

23

2021 Mikael Hansson SSIF 1986 00:46:24 00:13:16 04:38 00:46:20

24

2010 Håkan Terelius KTH IF 1987 00:46:41 00:13:33 04:40 00:46:37

25

2030 Arnaud Richard KTH IF 1989 00:48:12 00:15:04 04:49 00:47:59

26

2011 Olof Nilsson Heijer SSIF 1987 00:55:01 00:21:53 05:30 00:54:17

27

2002 Niklas Nilsson SSIF 1984 00:55:06 00:21:59 05:30 00:54:11

28

2026 Lars Bredler SSIF 1971 00:57:15 00:24:08 05:43 00:57:09

29

2028 Gedamu Aron-Atakilt IF Academ 1982 01:02:12 00:29:04 06:13 01:02:12

30

2027 Zhou Hong Shim SSIF 1985 01:02:14 00:29:07 06:13 01:02:13

31

2003 Seyed Alireza Ahmadi KTH IF 1982 01:08:14 00:35:07 06:49 01:07:18